-
-
door
Rogier van Zon

Tijdens de eerste editie van de Season Finals veroverde Sparks Haarlem vorig jaar de landstitel.
Foto: © Fred Versluis
Voor het tweede jaar op rij vindt de ontknoping in de topsportcompetities plaats tijdens de Season Finals. Verdeeld over twee speelweekeindes wordt gestreden om de landstitel en om promotie naar de Silver League en de Golden League. Tijdens de Season Finals verdedigt Oolders Omaco Sparks Haarlem de landstitel. De toegang tot de wedstrijden zijn gratis.
De vier beste teams uit de Golden League gaan als eerste van start tijdens de tweede editie van de Season Finals. In het eerste speelweekeinde strijden zij om directe plaatsing voor de Holland Series. De eerste drie wedstrijden van deze plaatsingsronde voor de Holland Series worden op zaterdag 24 september gespeeld op de velden van de nummer twee uit de reguliere competitie.
Een dag later worden de resterende drie wedstrijden gespeeld op het Noordersportpark, de thuisbasis van regerend kampioen Oolders Omaco Sparks Haarlem. Deze ploeg verzekerde zich eerder al van de eerste plaats in de reguliere competitie en is daardoor gastheer voor de wedstrijden op zondag 25 september.
Herkansing
De winnaar van de plaatsingsronde kwalificeert zich direct voor de Holland Series, die wordt gehouden op zondag 2 oktober om 16.00 uur. De nummers twee en drie uit de plaatsingsronde krijgen op zaterdag 1 oktober tijdens het tweede speelweekeinde van de Season Finals een herkansing om zich te plaatsen voor de Holland Series.
Ook de wedstrijden uit het tweede speelweekeinde worden gehouden op het Noordersportpark. Daarvoor heeft Oolders Omaco Sparks Haarlem eerder al de organisatie van de KNBSB toegewezen gekregen.
Promotie
Tijdens het tweede speelweekeinde van de Season Finals wordt tevens gespeeld om promotie naar de Silver League en de Golden League. De nummers één en twee uit de eerste klasse en de nummer 12 uit de Silver League spelen om één plek in de Silver League voor 2017. De nummers 1 en 2 uit de Silver League en de nummer 7 uit de Golden League spelen in het finaleweekend om een startbewijs voor de Golden League van 2017.
De toegang tot alle wedstrijden tijdens de Season Finals is gratis.
Programma 1e speelweekeinde Season Finals – Plaatsingsronde Holland Series
zaterdag 24 september 2016 (locatie: nog niet bekend):
11.00 uur: Nummer 2 Golden League – Nummer 3 Golden League
13.30 uur: Nummer 1 Golden League – Nummer 4 Golden League
16.00 uur: Nummer 2 Golden League – Nummer 4 Golden League
zondag 25 september 2016 (locatie: Noordersportpark in Haarlem):
11.00 uur: Nummer 3 Golden League – Nummer 4 Golden League
13.30 uur: Nummer 1 Golden League – Nummer 3 Golden League
16.00 uur: Nummer 1 Golden League – Nummer 2 Golden League
De winnaar plaatst zich direct voor de Holland Series op 2 oktober.
Programma 2e speelweekeinde Season Finals – Finaleweekend
zaterdag 1 oktober 2016 (locatie: Noordersportpark in Haarlem):
11.00 uur: Nummer 2 eerste klasse – Nummer 12 Silver League (Play-Offs 1)
13.30 uur: Nummer 2 Silver League – Nummer 7 Golden League (Play-Offs 2)
16.00 uur: Nummer 2 Plaatsingsronde HS – Nummer 3 Plaatsingsronde HS (Play-Offs 3)
zondag 2 oktober 2016 (locatie: Noordersportpark in Haarlem):
11.00 uur: Nummer 1 eerste klasse – Winnaar Play-Offs 1 *
13.30 uur: Nummer 1 Silver League – Winnaar Play-Offs 2 **
16.00 uur: Nummer 1 Plaatsingsronde HS – Winnaar Play-Offs 3 ***
* Winnaar speelt in 2017 in de Silver League.
** Winnaar speelt in 2017 in de Golden League.
*** Winnaar is landskampioen 2016.
Rogier van Zon schrijft over het Nederlands honkbal en softbal sinds 1995. Hij zette in 2000 de Nederlandse honkbalsite op en schrijft als freelancer voor diverse andere media over honkbal en softbal. Reageren? Stuur een e-mail naar rogier(a)honkbalsite.com.

Laatste honkbalnieuws
-
EK U18 2022
/ 19 augustus 2022Koninkrijksteam U18 staat in halve finale EK tegenover Tsjechië
Na de overwinning op Groot-Brittannië was het al zo goed als zeker, maar toen...
-
HB Hoofdklasse
/ 18 augustus 2022Toppers uit Eerste Klasse strijden in pilotcompetitie tegen Hoofdklassers
Kampioen UVV en de nummers twee en drie van de Eerste Klasse strijden aan...
Laatste softbalnieuws
-
Europa Cups Dames 2022
/ 19 augustus 2022Sparks wint twee keer dik, regen spelbreker in Bollate
Sparks Haarlem blijft in de European Cup Winner’s Cup de overwinningen aan elkaar rijgen....
-
Europa Cups Dames 2022
/ 17 augustus 2022Olympia en Sparks boeken wederom simpele overwinning, no-hitter Roos-Marijn Kramer
Zowel Olympia Haarlem als Sparks Haarlem had een makkelijke middag vandaag op dag drie...