-
door
Seb Visser
Evert Jan ’t Hoen staat met Team Kingdom of the Netherlands voor zijn eerste klus als de nieuwe bondscoach. Van 13 tot en met 22 juli neemt het team deel aan de Honkbalweek Haarlem, dat in 2018 een herstart maakt. De selectie herbergt veel bekende namen, maar kent ook twee debutanten.
Het gros van de spelers binnen de selectie van Team Kingdom of the Netherlands komt uit in de Nederlandse Hoofdklasse, vanuit de Italiaanse competitie zijn Gilmer Lampe (Bologna) en Kevin Kelly (Rimini) toegevoegd en vanuit Curaçao komt de ervaren infielder Yurendell DeCaster (Wild Cats) overgevlogen.
Tussen de bekende namen als Rob Cordemans, Diegomar Markwell en Berry van Driel zal Misja Harcksen van De Glaskoning Twins tijdens deze editie van de Honkbalweek Haarlem zijn debuut maken voor de nationale selectie. Harcksen heeft als werper van Twins een win-loss record van 4-4 met een ERA van 3.06 en gooide 61.2 innings al 79 keer drie slag. Alleen de Amerikaan Chris Pfau doet het in die categorie tot nu toe beter dan de 23-jarige Rotterdammer.
Opvallende toevoeging
Bij de veldspelers maakt Denzel Richardson (DSS) zijn debuut in de selectie van Oranje. De van Sint-Maarten afkomstige buitenvelder werd in 2017 met Team Kingdom of the Netherlands U23 nog Europees Kampioen. Naast deze debutant is er nog een opvallende toevoeging aan de selectie. Roelie Henrique, outfielder bij HCAW, keert na een afwezigheid van vijf seizoenen terug in de selectie. De outfielder, die in 2013 lid was van de selectie die deelnam aan het World Port Tournament, is bezig aan een ijzersterk seizoen bij het Bussumse HCAW. Hij staat met een slaggemiddelde van .389 op de tweede plaats, vlak achter zijn teamgenoot bij Oranje Dwayne Kemp.
Kersverse bondscoach ’t Hoen is zeer tevreden met zijn selectie: “Ik ben erg blij met deze selectie. Ik denk dat we een sterk team hebben met veel bekende namen, maar ook een aantal grote talenten en spelers die een sterk seizoen draaien in de Hoofdklasse. Met dit team gaan wij voor de finale en als wij die halen, doen wij er uiteraard alles aan om die ook te winnen.”
De selectie
Pitchers | |
Mike Bolsenbroek | Regensburg Legionaere |
Rob Cordemans | L&D Amsterdam |
Misja Harcksen | De Glaskoning Twins |
Kevin Heijstek | L&D Amsterdam |
Lars Huijer | Meerlease Pioniers |
Kevin Kelly | ASD Rimini |
Diegomar Markwell | Curaçao Neptunus |
Jim Ploeger | L&D Amsterdam |
Berry van Driel | Curaçao Neptunus |
Loek van Mil | Curaçao Neptunus |
Orlando Yntema | Curaçao Neptunus |
Catchers | |
Max Clarijs | L&D Amsterdam |
Rodney Daal | L&D Amsterdam |
Gianison Boekhoudt | Curaçao Neptunus |
Infielders | |
Yurendell DeCaster | Wild Cats (Curaçao) |
Dwayne Kemp | Curaçao Neptunus |
Dudley Leonora | Curaçao Neptunus |
Nick Urbanus | L&D Amsterdam |
Stijn van der Meer | Curaçao Neptunus |
Outfielders | |
Remco Draijer | L&D Amsterdam |
Rachid Engelhardt | Quick Amersfoort |
Roelie Henrique | HCAW |
Gilmer Lampe | Fortitudo Bologna |
Denzel Richardson | DSS |
De technische staf:
Bondscoach | Evert Jan ’t Hoen |
Assistent Coach | Ben Thijssen |
Assistent Coach | Wim Martinus |
Hitting Coach | Sidney de Jong |
Pitching Coach | Robin van Doornspeek |
Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands
Laatste honkbalnieuws
-
Honkbal
/ 22 januari 2025Andruw kruipt dichterbij Hall of Fame; Ichiro, Sabathia en Wagner verkozen
Gisterenavond werd in Cooperstown, New York de uitslag van de stemming voor de Hall...
-
Honkbal
/ 16 januari 2025Jiandido Tromp opnieuw kampioen in Nicaragua
Leones de Leon heeft opnieuw beslag gelegd op de titel in de Nicaraguaanse Winter...
Laatste softbalnieuws
-
SB Hoofdklasse
/ 21 januari 2025ROEF! wint The Cup 2025
Afgelopen weekend werd in Schiedam het grote indoortoernooi The Cup gespeeld. Traditiegetrouw is dit...
-
Profsoftbal
/ 21 januari 2025Ook Brenda Beers reist af naar Mexico
Een paar dagen voor de start van de Mexicaanse profsoftbalcompetitie, terwijl de teams al...