-
-
door
Rogier van Zon

Het Nederlands team tijdens het Europees kampioenschap van 2018 in Tsjechië.
De Super 6 brengt voor het eerst de Europese top van het honkbal en softbal samen op één toernooi. In Hoofddorp komen vanaf dinsdag niet alleen de nationale honkbal- en dames softbalselecties in actie. Op de slotdag van de Super 6 speelt ook het Nederlands heren softbalteam een wedstrijd. In een vriendschappelijk duel is zondag 23 september vanaf 11.00 uur België de tegenstander.
Met de wedstrijd tussen Nederland en België staan de nummers 19 en 35 van de wereld tegenover elkaar. Na Tsjechië, Denemarken en Groot-Brittannië is Nederland het sterkste Europese land in het heren softbal. Tijdens het Europees kampioenschap wist Oranje zelfs ten koste van Denemarken knap de finale te bereiken.
Op dat EK eindigde België op een vijfde plaats. De Belgische softballers wonnen vijf van hun negen wedstrijden, waaronder een 5-3 zege op Italië. De wedstrijd tegen Nederland werd in vier innings met 11-1 verloren. Kristof van Aarsen sloeg met een homerun op het pitchen van Niek Nieuwenhuizen in de eerste slagbeurt het enige punt voor België binnen.
Interlands

Jeff Delfina
Van de twintig onderlinge interlands werd er door Nederland tot dusver nog maar één verloren. Dat was tijdens het Europees kampioenschap van 2016 in het Italiaanse Montegranaro. Onder leiding van pitcher Wout Cnops wonnen de Belgische softballers dat duel met 3-6. België eindigde dat EK uiteindelijk op de derde plaats, de beste eindklassering ooit. In de onderlinge wedstrijden tegen Nederland wist België in twintig duels slechts veertig keer te scoren, terwijl Nederland tot 239 runs kwam.
Niettemin zijn de Belgische softballers een tegenstander om rekening mee te houden. Dat bleek ook eerder deze maand toen het Belgische Brasschaat Braves op de derde plaats eindigde tijdens de Super Cup. Borgerhout Squirrels eindigde op dat toernooi op een negende plaats. De derde Belgische deelnemer aan het Europese clubtoernooi bereikte de finale om de ESF Cup. Daarin werd Hoboken Pioniers met 6-3 verslagen door de Nederlandse landskampioen Quick Amersfoort.
Brons
Maar liefst negen van de veertien spelers die zijn geselecteerd voor de nationale Belgische ploeg namen deel aan de Europese Super Cup. Eén van die spelers is Jeroen Swers, die met Brasschaat Braves beslag legde op het brons. Swers is momenteel actief als hoofdcoach van Roef! in de Golden League.
Ook Kristof van Aarsen reist mee naar Hoofddorp. Hij leidde België tijdens het Europees kampioenschap dit jaar in honkslagen (6), gescoorde punten (8), driehonkslagen (2) en homeruns (1). Danny Morrell leidde zijn ploeg in slaggemiddelde (.571) en maakt ook deel uit van de selectie voor de wedstrijd tegen Nederland.
Selectie Nederland | Selectie België |
Ron Dix (Quick Amersfoort) Emeron Lourens (Quick Amersfoort) Angel Brunken (Hoofddorp Pioniers) Jeff Delfina (Hoofddorp Pioniers) Enio Kwas (Hoofddorp Pioniers) Glennsig Polonius (Hoofddorp Pioniers) Matthew Scholten (Hoofddorp Pioniers) Martijn Guillot (Tex Town Tigers) Robbert Heuvelman (Tex Town Tigers) Niek Nieuwenhuizen (Tex Town Tigers) Anthony Beaumont (Alcmaria Victrix) Jeroen Mulder (Zuidvogels) Enrique Javier (Brasschaat Braves) Lars Ham (RCH) |
Jeroen Swers (Brasschaat Braves) Nick de Vriendt (Brasschaat Braves) Lieven Buerms (Hoboken Pioneers) Ivan de Groote (Hoboken Pioneers) Wesley Janssen (Hoboken Pioneers) Michael Leys (Hoboken Pioneers) Kristof van Aarsen (Borgerhout Squirrels) Matthias Group (Borgerhout Squirrels) Celie Kenny (Borgerhout Squirrels) Danny Morrel (Borgerhout Squirrels) Ben van Damme (Bears) Brandon Jacobs (Bears) Don van der Linden (Bears) Jozef van Genechten (Chicaboos) |
Technische staf Anthony Hose – manager Ben ten Pas – coach Marlon Comenencia – coach Roman Matuska – pitching-coach Sven Vos -fysiotherapeut Marcel Benneker – motivational trainer Dene Guillot – conditional trainer Kristina Graafstal – teammanager |
Technische staf Stefan Thilemans – coach Gunter Beenens – coach Lucas van der Linden – coach |
Rogier van Zon schrijft over het Nederlands honkbal en softbal sinds 1995. Hij zette in 2000 de Nederlandse honkbalsite op en schrijft als freelancer voor diverse andere media over honkbal en softbal. Reageren? Stuur een e-mail naar rogier(a)honkbalsite.com.

Laatste honkbalnieuws
-
Honkbal
/ 22 april 2025SportAmerika MLB Update: Sox-debuut Palacios, homers voor Ozzie en meer
Voor Ozzie Albies persoonlijk was het een uitstekende week. Alleen schoten de Atlanta Braves...
-
HB Hoofdklasse
/ 20 april 2025Neptunus en HCAW blijven ongeslagen, Twins pakt serie van Pirates
In het paasweekend wisten drie teams de series te sweepen. Neptunus en HCAW zijn...
Laatste softbalnieuws
-
SB Hoofdklasse
/ 22 april 2025Dubbele winst voor Roef! & Sparks Haarlem; Nieuwe naam softbalveld Pirates
In de tweede speelronde in de Softbal Hoofdklasse zetten Roef! en Sparks Haarlem beide...
-
EK Softbal 2025
/ 15 april 2025Softbalsters tijdens EK ingedeeld bij Groot-Brittannië
Van 7 tot en met 13 september wordt in Praag het EK Softbal gespeeld,...