-
-
door
Seb Visser

Foto: D. Grygarová
Manager Ilja Hardewijn heeft de 24 koppige voorselectie bekendgemaakt waarmee hij en zijn coaching staf de voorbereiding op het EK U16 in Zagreb, Kroatië ingaan. De Nederlandse speelsters hebben een titel te verdedigen. Twee jaar geleden werd het toenmalige U16 team Europees Kampioen in Ostrava, Tsjechië. Aankomend toernooi is de 10e en tevens laatste editie van het EK U16. Vanaf 2020 verschuift de leeftijdsgrens een jaar omlaag en zullen er ook WK’s gespeeld gaan worden.
De voorbereiding van het EK zal bestaan uit wekelijkse trainingen op het vernieuwde complex van Amsterdam Pirates. Bovendien neemt het team in april, als onderdeel van een trainingskamp, deel aan de Pony League European Zone Championship bij Eagles in Praag.
De basis van de voorselectie legde de coaching staf vorig seizoen, toen zij na een try-out een U15 team samenstelde. Dit team nam afgelopen seizoen ook deel aan de Pony League en de Joudrs Cup. Deze basis is aangevuld door middel van scouting op verschillende jeugdtoernooien en informatie vanuit de Academies. Door geperiodiseerde cuts zal de voorselectie van 24 teruggebracht worden tot 17 speelsters die eind juli naar Zagreb zullen afreizen.
De European Sofball Federation (ESF) maakte twee weken geleden de poules van het EK U16 bekend. Nederland zit in een kleine poule met Oekraïne en Polen. Op papier zijn rivalen Italië en Tsjechië net zoals twee jaar geleden de grootste bedreigingen voor Oranje.
De coaching staff wordt net zoals twee jaar geleden ingevuld door 3B coach Wessel Brocken, 1B coach Suzanne Poelgeest en bench coach Kay van Schie.
De voorselectie
Speelster | Vereniging |
Edsilia Arendsz | Almere ’90/Wildcats |
Maudy Bezems | BA Wassenaar/Gophers |
Else-Fieke de Boer | Quick Amersfoort/Almere ’90 |
Tenley Boersma | n.n.b. |
Anouk Boontjes | Amsterdam Pirates |
Nazira Charles | BA Gophers |
Mila Dekker | Alcmaria Victrix |
Sietske Drijvers | Amsterdam Pirates |
Sarah Evers | DSS |
Amy-Lynn Felix | Hoofddorp Pioniers |
Reganied Franka | Orioles |
Charlotte Groen | Almere ’90 |
Ilse Kesseler | DSS |
Julia Kwakernaak | Schiedam/Orioles |
Sanne van der Putten | Herons |
Jade Rijgersberg | Hoofddorp Pioniers |
Rachel Rijgersberg | Hoofddorp Pioniers |
Caressa Schoor | Sparks Haarlem |
Renske Tellekamp | BA Wassenaar/Gophers |
Britt van Veen | UVV |
Robin Verhagen | Almere ’90 |
Yarah Zuiver | Onze Gezellen |
Yala Zwakman | Wildcats |
Isa Zwitzer | BA Wassenaar/Gophers |
Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands

Laatste honkbalnieuws
-
EK U18 2022
/ 19 augustus 2022Honkballers U18 naar EK Finale
Team Kingdom of the Netherlands U18 speelde vanavond de halve finale van het EK....
-
EK U18 2022
/ 19 augustus 2022Koninkrijksteam U18 staat in halve finale EK tegenover Tsjechië
Na de overwinning op Groot-Brittannië was het al zo goed als zeker, maar toen...
Laatste softbalnieuws
-
Europa Cups Dames 2022
/ 19 augustus 2022Sparks wint twee keer dik, regen spelbreker in Bollate
Sparks Haarlem blijft in de European Cup Winner’s Cup de overwinningen aan elkaar rijgen....
-
Europa Cups Dames 2022
/ 17 augustus 2022Olympia en Sparks boeken wederom simpele overwinning, no-hitter Roos-Marijn Kramer
Zowel Olympia Haarlem als Sparks Haarlem had een makkelijke middag vandaag op dag drie...