-
-
door
Seb Visser
Voor de softbalsters van Team Kingdom of the Netherlands staan er deze zomer twee belangrijke toernooien op het program. Startend met de Canada Cup, die van 20 tot en met 26 juni plaatsvindt in Surrey, Canada. Eind juli gevolgd door het Europees Kampioenschap in Sant Boi, Spanje, waar de vrouwen na twee finaleplaatsen de Europese titel weer willen heroveren en zich willen plaatsen voor het Wereld Kampioenschap in 2023. “Het team kijkt er naar uit om weer te presteren op een groot internationaal podium.”
Aan het woord is Ferenc Jongejan, bondscoach van het Koninkrijksteam. Het toernooi in Canada kent een ijzersterk deelnemersveld waar – naast ons nationale team – Team USA, Canada, Mexico, Australië, Chinese Taipei, Korea en Tsjechië acte de présence geven. Jongejan: “Het toernooi heeft voor ons een tweeledig doel. Met de deelname van verschillende toplanden is het de ideale voorbereiding op het aanstaande Europees Kampioenschap. Tegelijkertijd hebben we de ambitie om mee te doen met de top, om goed te presteren op een internationaal erkend toernooi. We kunnen hier punten verdienen voor de wereldranglijst, wat betekent dat we bij overwinningen dichter bij de landen kunnen komen die voor ons staan en de landen achter ons op de ranglijst achter ons kunnen houden.”
Ambitie om met de top mee te doen
“Het is om die reden een spannende balans tussen onze ambitie om met de top mee te doen en te zien waar we staan, en tegelijkertijd verschillende speelsters te laten proeven aan het wereldniveau. Om combinaties van speelsters in het veld te zien en kijken hoe ze het doen, om duidelijk te krijgen wat werkt en wat niet, om zo het beste team aan de start te krijgen voor het Europees Kampioenschap.”
Selectie
Pitchers | |
Rebecca Soumeru | Sparks Haarlem |
Eva Voortman | Neptunus |
Lisa Hop | Olympia Haarlem |
Marjolein Merkx | ROEF! |
Lindsey Meadows-Oosterveld | Tex Town Tigers |
Catchers | |
Charlotte Drijvers | ROEF! |
Dinet Oosting | Tex Town Tigers |
Laura Wissink | Tex Town Tigers |
Lorraine Kieft | Sparks Haarlem |
Infielders | |
Britt Vonk | Tex Town Tigers |
Maxime van Dalen | Sparks Haarlem |
Marielle Vleugels | Olympia Haarlem |
Suka van Gurp | Sparks Haarlem |
Lizzie Clarijs | Tex Town Tigers |
Damishah Charles | Amsterdam Pirates |
Sterre den Duijn | ROEF! |
Outfielders | |
Annemiek Jansen | Tex Town Tigers |
Cindy van der Zanden | Olympia Haarlem |
Brenda Beers | Olympia Haarlem |
Jessie van Aalst | Olympia Haarlem |
Technische staf | |
Ferenc Jongejan | Bondscoach |
Saskia Kosterink | Assistent coach |
Robert Boersma | Assistent coach |
Tjerk Smeets | Assistent coach |
Bas Besselink | Fysio |
Gonny Farley | Expert prestatiecultuur |
Sanne Bolhuis | Team manager |
Het Koninkrijksteam vliegt woensdag 15 juni naar Toronto om daar een aantal oefenwedstrijden te spelen tegen Canada en reist dan door naar Surrey (aan de westkust) om op 20 juni haar eerste wedstrijd van de Canada Cup te spelen. Het wedstrijdschema is als volgt:
Maandag 20 juni 22.00 uur (NL tijd) vs. Mexico
Dinsdag 21 juni 22.00 uur (NL tijd) vs. Filipijnen
Woensdag 22 juni 06.30 uur (NL tijd) vs. Jong Australië
Donderdag 23 juni 04.00 uur (NL tijd) vs. Canada
Donderdag 23 juni 22.00 uur (NL tijd) vs. Calahoo Erins (lokaal team)
Op 24, 25 en 26 juni volgt de knock-outfase van de Canada Cup
Na de Canada Cup volgt van 24 tot en met 30 juli het Europees Kampioenschap in Sant Boi, Spanje. De wedstrijden worden allemaal uitgezonden, maar zijn helaas niet gratis te zien op Honkbalsoftbal.tv, daar zullen we uiteraard wel mooie beelden en interviews delen.
De wedstrijden kun je tegen betaling van 29,99 Canadese dollars (€ 22,35) zien op de website van de Canada Cup. Een abonnement op de Canada Cup kun je hier kopen.
Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands

Laatste honkbalnieuws
-
Curaçao
/ 7 februari 2023Puerto Rico te sterk, halve finale lijkt ver weg voor Curaçao
Dankzij een 1-3 nederlaag tegen de kampioen van Puerto Rico heeft Team Curaçao het...
-
Honkbal
/ 5 februari 2023Curaçao trekt in marathonpartij aan het kortste eind
Na twee overwinningen op rij speelde Curaçao in de Serie del Caribe op zondag...
Laatste softbalnieuws
-
SB Hoofdklasse
/ 16 januari 2023Neptunus wint voor tweede keer op rij ‘The Cup’
Traditiegetrouw werd in het tweede weekend van januari ‘The Cup’ georganiseerd, het jaarlijkse internationale...
-
Softbal
/ 6 januari 2023Na een onderbreking van drie jaar is The Cup terug
Van vrijdag 13 tot en met zondag 15 januari wordt de nieuwe editie van...