HB Hoofdklasse

Oosterhout Twins stelt Canadese hoofdcoach aan

Robert Ushy (r) is de nieuwe coach van Oosterhout Twins (Foto: Twins)

Oosterhout Twins stelt Canadese hoofdcoach aan

Op dezelfde dag dat Kinheim zijn nieuwe hoofdcoach voor 2025 aankondigde, maakte Oosterhout Twins bekend dat ook bij hun volgend seizoen een nieuwe manager aan het roer staat. De Canadees Rob Ushy volgt Rob Hendriks op als hoofdverantwoordelijke bij de Oosterhoutse hoofdklasser.

Hendriks was de afgelopen twee seizoenen de hoofdcoach bij Twins, met wie hij twee keer vijfde werd. In Oosterhout is men, onder leiding van technisch directeur Paul Bun, een aantal jaar geleden een nieuwe weg ingeslagen, waarbij voornamelijk gebouwd wordt aan een team met lokale en regionale talenten.

In 2025 krijgt het team dus een nieuwe coach. Robert Ushy is geen vreemde in Oosterhout. De Canadees, met ervaring als coach in Canada, Amerika, Australie en Japan, was al meerdere keren in Oosterhout tijdens de Collegiate Baseball League Europe, die destijds jaarlijks vanuit Noord-Brabant werd georganiseerd.

Bun is blij met zijn nieuwe hoofdcoach: “Ik ben onder de indruk van het leiderschap dat hij getoond heeft in de uiteenlopende rollen die hij de afgelopen jaren heeft vervuld waarbij de ontwikkeling van de spelers als individu in het team altijd een speerpunt was in zijn functioneren. Hij is aantoonbaar succesvol met die aanpak die heeft geleid tot meerdere kampioenschappen en ontwikkeling van teams waar hij bij betrokken was. Ik heb er veel vertrouwen in dat Rob door kan bouwen op de fundamenten die in de afgelopen seizoenen zijn gelegd.”

Ushy zelf reageert ook verheugd op zijn aanstelling: “Ik ben blij om terug te zijn in Oosterhout en wil de Twins bedanken voor deze kans en hun vertrouwen. Ik zou mijzelf omschrijven als een zeer gemotiveerde coach, die graag spelers, teams en organisaties helpt. Ik weet welke verwachtingen de club en de fans hier hebben en ik heb er zelf ook nog wel een paar. Samen met mijn sterke technische staf wordt het onze taak om voort te borduren op het proces dat hier de afgelopen jaren is opgestart. Ik kan niet wachten om met de spelers, de coaches en het bestuur aan de slag te gaan en de volgende stappen met Twins te zetten.”

Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands

Advertentie SSK

Laatste honkbalnieuws

Laatste softbalnieuws

Meer in HB Hoofdklasse