-
-
door
Seb Visser
In Tepic, op drie uur rijden van de thuisbasis van Team Kingdom of the Netherlands, stond op zondagmiddag voor een redelijk gevuld Coloso del Pacifico de wedstrijd tegen topfavoriet Team USA op het programma. Ondanks een prima begin, bleken de Amerikanen uiteindelijk veel sterker.
Het Koninkrijksteam kende een geweldige start van de wedstrijd. De eerste pitch van de Amerikaanse starter Lawrence werd door Didi Gregorius in de Oranje bullpen in het rechtsmidveld over het hek geslagen voor een homerun. Op de tweede pitch sloeg Jonathan Schoop een honkslag en na een wilde worp en een balk stond hij met nul uit al op het derde honk. Juremi Profar sloeg hem met een grondbal naar de korte stop over de thuisplaat voor een hele snelle 2-0 voorsprong.
🇳🇱💥 First pitch dinger for Didi Gregorius!#Premier12 || @Premier12 pic.twitter.com/7M8bsPtw43
— WBSC ⚾🥎 (@WBSC) November 10, 2024
Kaj Timmermans kreeg de zware taak om de sterke slagploeg van Team USA te bedwingen. Dankzij een dubbelspel dat hij zelf draaide op een comebacker leek hij de eerste inning snel door te komen, maar Luke Ritter en Ryan Ward sloegen hierna back-to-back homeruns om de stand gelijk te trekken. Timmermans kwam de tweede inning goed door, maar in de derde kwam hij in de problemen. Met drie runs in die slagbeurt nam Team USA zijn eerste voorsprong van deze Premier12.
Eric Mendez, die als reliever in de wedstrijd kwam, deed het uitstekend en hield de Amerikaanse slagploeg goed tegen, mede dankzij een prachtige over-the-shoulder catch van Didi Gregorius. Dylan Farley verving hem met twee uit in de vijfde inning en deed waar hij voor ingezet werd: hij schakelde de linkshandige power hitter Ward uit met drie slag.
🇳🇱😤 Didi Gregorius now with the glove!#Premier12 || @Premier12 pic.twitter.com/JEjvJ5Y2sn
— WBSC ⚾🥎 (@WBSC) November 11, 2024
De slagploeg van het Koninkrijksteam bleef ondertussen honkslagen slaan, maar de beslissende klap bleef steeds uit. Hendrik Clementina en Sharlon Schoop sloegen zowel in de vierde als in de zesde inning honkslagen, maar Denzel Richardson – op zaterdag nog één van de grote mannen aan de kant van Oranje – kon de kansen op scoren niet verzilveren. Een dubbelspel in de vierde en een strikeout in de zesde inning maakten een einde aan de dreiging van het Koninkrijksteam.
In zijn tweede inning kwam Farley wel op heel onconventionele wijze uit de problemen. Met één uit, na een prachtige vangbal van Dwayne Kemp in het linksveld, sloeg Colby Thomas een honkslag naar center field. De bal stuitte zo hoog op dat Ray-Patrick Didder de bal niet in één keer onder controle kreeg. Thomas dacht naar het tweede honk te kunnen gaan, maar Didder’s aangooi was daar veel eerder. Tweede honkman Jonathan Schoop tikte hem uit in een rundown en gooide vervolgens snel naar het derde honk, waar de andere honkloper ook werd uitgetikt voor een dubbelspel.
Een poging om in een derde inning nog wat nullen uit Farley te knijpen, met twee lefties achter elkaar aan slag, pakte verkeerd uit. Na twee vrije lopen en een bunt single werd hij op de heuvel vervangen door Scott Prins. Matt Shaw, de man die op zaterdag al drie hits sloeg, nam vervolgens met een tweehonkslag alle drie de honklopers mee over de thuisplaat. Een sac fly gaf de Amerikanen even later zelfs een 9-2 voorsprong.
Op de laatste reliever van de dag, Pim Vijfvinkel, liepen de Amerikanen dankzij een 3-run homerun van Matt Shaw, die vandaag goed was voor vier hits en zeven binnengeslagen punten. Daarmee kwam via de mercy rule een einde aan de wedstrijd. Team USA won met 12-2 en staat nu net als het Koninkrijksteam, Panama en Venezuela op één overwinning en één nederlaag.
Bondscoach ’t Hoen was uiteraard teleurgesteld na de nederlaag, maar bleef strijdbaar: “We zitten nog volop in de race in deze groep. We moeten iets beter omgaan met onze scoringskansen en bleven – ondanks de inzet van wat onervaren pitching – nog lang in de wedstrijd. Het vizier moet nu op Puerto Rico en ook dan gaan we weer voor de winst.”
Op maandag is het Koninkrijksteam vrij, en in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag is Puerto Rico, dat later vandaag nog tegen Mexico speelt, de volgende tegenstander.
Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands

Laatste honkbalnieuws
-
HB Hoofdklasse
/ 20 maart 2025Eugene Henson is de nieuwe coach van HCAW
Vlak voor de start van het nieuwe seizoen heeft het Bussumse HCAW bekendgemaakt dat...
-
Honkbal
/ 11 maart 20252025 RAXUS Samurai Japan Series ook buiten het veld geslaagd
Natuurlijk waren de honkballers van Team Kingdom of the Netherlands de afgelopen week voornamelijk...
Laatste softbalnieuws
-
Profsoftbal
/ 23 maart 2025Diablos Rojos sweepen Van Gurp’s Sultanes en zijn kampioen
Door ook de derde wedstrijd tegen Sultanes de Monterrey te winnen (het werd 5-0)...
-
Profsoftbal
/ 20 maart 2025Van Gurp belangrijk met double, maar Sultanes op 2-0 achterstand in finale
In de strijd om het kampioenschap in de Liga Mexicana de Softbol neemt Suka...