Nu de eerste ronde van de 20ste editie van de Winter League binnenkort op z’n einde loopt, wordt het tijd om de ranglijst nader te bekijken.
Weinig krachtsverschil
De onderlinge verschillen zijn klein. Na afloop van de eerste ronde gaan vier van de vijf teams door naar ronde #2. De kampioen van vorig seizoen – Gigantes de Rivas – staat momenteel vijfde en heeft twee wedstrijden meer gespeeld dan nummer vier (Tren del Norte). Het is niet ondenkbaar dat zij deze eerste schifting niet overleven.
Aan de kop van de ranglijst staan Leones de Léon en Indios del Bóer nagenoeg gelijk. De laatste ontmoeting tussen beide kemphanen werd met 8-3 door de Boeren gewonnen.
Weinig leden selectie Koninkrijksteam actief
Het is de laatste jaren wel eens anders geweest, maar in het eerste deel van de competitie zijn (relatief) weinig leden uit de selectie van het Koninkrijksteam actief. Bij Leones de Léon vinden we Jiandido Tromp op zijn vertrouwde plek in het linksveld. Indios del Bóer heeft Adémar Rifaela en Kevin Kelly in de selectie. Rifaela speelt afwisselend als designated hitter en outfielder. Kelly vinden we terug op de heuvel. Afhankelijk van de situatie als starter of in relief.
Opnieuw een ‘sterrenwedstrijd’
Na afloop van de eerste ronde van de competitie komt er opnieuw een ‘sterrenwedstrijd’ naar Amerikaans model. Op basis van stemmen van de fans worden er twee teams samengesteld: Nicaraguaanse spelers (team A) en buitenlandse spelers die in de competitie actief zijn (team B). Verwacht wordt dat zowel Tromp als Rifaela en Kelly in het team met buitenlandse spelers act de presence zullen geven.
De volgende update
De volgende ‘Nieuws uit Nicaragua’ blikt terug op de ‘sterrenwedstrijd’ en informeert geïnteresseerde volgers ook over de tweede ronde van de competitie.