-
-
door
Seb Visser
Een team met jonge talenten uit het Talent TeamNL Center is op donderdag afgereisd naar Puerto Rico om van 31 januari tot en met 8 februari deel te nemen aan een internationaal toernooi voor honkbalacademies. Talent TeamNL staat tijdens dit DRD International Baseball Academies Tournament (DIBAT) onder leiding van manager Michael Duursma.
Het Talent TeamNL (TTNL) Center in Amsterdam is de plek waar de grootste talenten van Nederland dagelijks trainen en opgeleid worden tot de volgende lichting van internationals, profhonkballers en Hoofdklassespelers. Met deze talenten in de leeftijdscategorie U18 reist een technische staf met naast Duursma ook Eric de Bruin en pitching coaches Robin van Doornspeek en Kaj Timmermans af naar Puerto Rico.
Daar speelt het team in acht dagen acht wedstrijden en is het ingedeeld in Groep A met de VS, Canada, de Dominicaanse Republiek, Australië en Japan. De wedstrijden in deze groep worden gespeeld in Estadio Francisco “Paquito” Montaner in Ponce. Groep B, waarvan de wedstrijden in Estadio Roberto Clemente Walker in Carolina worden gespeeld, bestaat uit Puerto Rico, Duitsland, Tsjechië, Mexico, Colombia en Aruba.

Selectie
Duursma en zijn staff reizen met 23 spelers naar Puerto Rico, waar zij tussen 1 en 5 februari de wedstrijden in de groepsfase spelen. Hierna gaat de top vier van de groep naar de kwartfinales, terwijl de onderste twee het opnemen tegen de onderste twee uit de andere groep om de plaatsen 9 tot en met 12. De wedstrijden in de groepsfase worden allemaal in de ochtend of de middag gespeeld, waardoor het team door een tijdsverschil van slechts 5 uur ook vanuit Nederland goed te volgen is.
Het wedstrijdschema is als volgt:
Dag | Tijdstip (NL) | Thuis | – | Uit |
1 februari | 22.00 uur | TTNL | – | Dominicaanse Republiek |
2 februari | 15.30 uur | TTNL | – | Japan |
3 februari | 18.45 uur | Australië | – | TTNL |
4 februari | 15.30 uur | Canada | – | TTNL |
5 februari | 18.00 uur | USA | – | TTNL |
De spelersgroep bestaat voor een groot deel uit spelers met al de nodige internationale ervaring op EK’s en WK’s en Duursma heeft ook de beschikking over een aantal spelers die al debuteerden in de Lucky Day Honkbal Hoofdklasse. In de galerij hieronder zie je het overzicht van de volledige selectie. Niet op de foto staan coaches Eric de Bruin en Kaj Timmermans en speler Oscar Boodie.
De organisatie geeft aan dat alle wedstrijden worden uitgezonden. Die uitzendingen zullen wij overnemen op Honkbalsoftbal.tv!
























Foto’s: Line Drive Captures
Marketing manager van de KNBSB en Press Officer van Team Kingdom of the Netherlands

Laatste honkbalnieuws
-
Honkbal
/ 20 mei 2025Andruw Jones manager Koninkrijksteam tijdens World Baseball Classic
In maart 2026 speelt Team Kingdom of the Netherlands de zesde editie van de...
-
HB Hoofdklasse
/ 19 mei 2025Neptunus maakte het spannend, maar nog steeds ongeslagen
Het was dit weekend voor Neptunus even nagelbijten. De ongeslagen reeks leek een aantal...
Laatste softbalnieuws
-
Softbal
/ 15 mei 2025GirlPower Radio Podcast ‘Op weg naar..’ seizoen 2 aflevering 3
GirlPower Radio is de trotse partner van Team Kingdom of the Netherlands Women’s Fastpitch...
-
Softbal
/ 15 mei 2025Schema voor interlandreeks tegen Taiwan aangepast
Omwille van de planning van de Taiwanezen is het wedstrijdschema voor de interlandreeks tegen...